Klub Sportowy Wigry Suwałki otrzyma prawie 840 tysięcy złotych na promocję miasta
Decyzja zapadła – Wigry Suwałki, renomowany klub sportowy, otrzymają niemal 840 tysięcy złotych funduszy z miejskiego budżetu. Środki te zostały przekazane w ramach przetargu na działania promocyjne, który został niedawno zakończony. Klub będzie realizować te działania w nadchodzącym sezonie 2024/2025.
Wspólny komunikat wydany przez przedstawicieli klubu Wigry oraz urzędników miejskich jasno mówi: „To będzie promowanie Suwałk za pośrednictwem sportu, a konkretniej za pomocą piłki nożnej”. Oficjalna umowa dotycząca tej inicjatywy została podpisana w środę, 11 września.
Na mocy zawartej umowy, klub Wigry Suwałki otrzyma dokładnie 839 967 złotych. Te środki będą przeznaczone na intensywne działania promocyjne miasta, które mają być prowadzone głównie poprzez sport, a szczególnie piłkę nożną.
Wigry Suwałki to uznany klub sportowy, którego początki sięgają roku 1947. W nadchodzącym sezonie 2024/2025, drużyna będzie reprezentować miasto w 3. lidze.

X Bieg Przełajowy „Pokonaj Szurpiły” w Jeleniewie – Jubileuszowe Zawody pełne emocji
Tata w mundurze – bohaterowie, którzy łączą służbę z rodziną
Nowe atrakcje na Suwałki Air Show: Piknik naukowy dla dzieci!
Wspaniałe popołudnie z chórem seniora Canto w Suwałkach
III edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze pamiątki turystyczne „Pamiątka z Polski” rusza!
Noc Biblio(k)otek 2026: Kreatywne koty i radosna zabawa w bibliotece
Nowe laboratorium sztucznej inteligencji w Technikum Zespołu Szkół w Dowspudzie
Suwalskie Limeryki: Weź udział w jubileuszowym konkursie literackim!